Ernie Ball VP JR. Passive Volume Pedal

Guitarristas que lo usan

  • Ryland Oehlers (Citizen)
  • Josh Homme (Them Crooked Vultures)
  • Dave Grohl (Foo Fighters)
  • Phil Palmer (PhD)
  • Warren Haynes (Phil Lesh and Friends)
  • Chris Shiflett (Foo Fighters)
  • Chris Traynor (Helmet)
  • Daniel Spack (Volcano Choir)
  • Marc Ribot (Surrender to the Air)
  • Drew Stewart
  • Alex Rosamilia (The Gaslight Anthem)
  • Bryce Dessner
  • Dallon Weekes (Panic! at the Disco)
  • Ryan Ross (Panic! at the Disco)
  • Barry Graul (MercyMe)
  • Christopher James Miller (You Me At Six)
  • Max Michael Helyer (You Me At Six)
  • Lincoln Parish (Cage the Elephant)
  • Steve Morse (Deep Purple)
  • Andy Hull (Manchester Orchestra)
  • Ryan Guldemond (Mother Mother)
  • Jeff Tweedy (Wilco)
  • Kevin Shields (My Bloody Valentine)
  • Joshua Hayward (The Horrors)
  • Stephen Carpenter (Deftones)
  • Brent Hinds (Mastodon)
  • Jake Snider (Minus the Bear)
  • Mike Sullivan (Russian Circles)
  • Dustie Waring (Between the Buried and Me)
  • Richie Castellano (Blue Öyster Cult)
  • Russell Marsden (Band of Skulls)
  • Felix White (The Maccabees)
  • Mike Kinsella (American Football)
  • Jonathan Segel (Camper Van Beethoven)
  • Bryan Laurenson (Copeland)
  • Stephen Laurenson (Copeland)
  • Quinn Allman (The Used)
  • Arun Bali (Saves the Day)
  • Jeremy Enigk
  • Geoff Farina (Karate)
  • Terry Corso (Alien Ant Farm)
  • Colin Hay (Men at Work)
  • Cameron Muncey (Jet)
  • Chris Cheney (The Living End)
  • Mark Engles (Dredg)
  • Jónsi
  • Georg Hólm
  • Kjartan Sveinsson (Sigur Rós)
  • Elvis Costello (The New Basement Tapes)
  • Shara Worden (My Brightest Diamond)
  • David Grissom (Storyville)
  • Taylor Johnson (David Crowder Band)
  • Ethan Luck (The O.C. Supertones)
  • Josiah Prince (Disciple)
  • James Bowman (Against Me!)
  • Benny Yurco (Grace Potter and the Nocturnals)
  • Mike O’Toole
  • Matt Brasch (The Wonder Years)
  • Nick Steinborn (The Wonder Years)
  • Transit
  • Ben Moody (Evanescence)
  • Bill Laswell (Arcana)
  • Devin Sola (Motionless In White)
  • Thomas Erak (The Fall of Troy)
  • Joseph Andreoli (Giraffes? Giraffes!)
  • Anthony «Tone» Catalano
  • Cody Kelly (If These Trees Could Talk)
  • Fernando Ruiz Diaz (Catupecu Machu)
  • Ratatat (Ratatat)
  • Mike Stroud (Ratatat)
  • Alex Wade
  • Jeffrey Kunde
  • Jeremy Galindo (This Will Destroy You)
  • Mike Dawes
  • Hammock (Hammock)
  • Andy Othling
  • Christo Bowman
  • From Indian Lakes
  • Jonathan Kreisberg
  • John Etheridge
  • Devin Holt (Pallbearer)
  • James Duke
  • Ashley Dzerigian (Great Northern)
  • Gonzalo López
  • Nick Hamm (Citizen)
  • Siouxsie Medley (Dead Sara)
  • Gabriel Dyson (Audiostrobelight)
  • Andrew Bailey (DIIV)
  • Niall Kennedy
  • Brian Groot (Some Day)
  • Julien Baker
  • Daniel Carson
  • Erin Burke-Moran (Caspian)
  • Jani Zubkovs (Caspian)
  • Jonny Ashburn (Caspian)
  • Jake Ewald (Modern Baseball)
  • Jim Essef
  • Tom Peters (Alpha Male Tea Party)
  • Steve Sladkowski (Pup)
  • Tom Bukovac
  • Don Ross
  • Peredur Ap Gwynedd
  • Kevin Maida (Knuckle Puck)
  • Ryan Rumchaks (Knuckle Puck)
  • Nathan Stocker (Hippo Campus)
  • Matt Hogan (Winter)
  • Coastlands
  • Jason White (Green Day)horn
  • Jeremy Earl
  • Nick Fotinakes (Night Riots)
  • Michael Landau (Michael Landau Group)
  • Jamie Cook (Arctic Monkeys)
  • Videos

    Comprar

    Last updated on julio 26, 2021 4:34 pm