DigiTech Whammy (4th Gen)

Guitarristas que lo usan

  • Matthew Bellamy (Muse)
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers)
  • Josh Homme (Them Crooked Vultures)
  • Omar Rodríguez-López
  • Steve Vai (Alcatrazz)
  • Chris Allen (Christian J & Meat Katie)
  • Joe Satriani (The G3 Jam)
  • Beck (Beck & Willie Nelson)
  • Scott Ian (Anthrax)
  • Jonny Greenwood (Band Aid 20)
  • Troy Van Leeuwen (The Wondergirls)
  • Dean Fertita (The Dead Weather)
  • Ed O’Brien
  • DJ Ashba (Guns N’ Roses)
  • Taylor York (Paramore)
  • Josh Farro (Paramore)
  • Jason Bynum (Paramore)
  • Nick Zinner (The Lost Trees)
  • Peter Frampton (Ringo Starr & His All-Starr Band)
  • Adrian Belew (King Crimson)
  • Greg Edwards (Failure)
  • Steve Hackett (GTR)
  • Jimmy Smith (Foals)
  • Bill Kelliher (Lethargy)
  • Sid Wilson (Slipknot)
  • Gwil Sainsbury (Alt-J)
  • St. Vincent
  • Steve Morse (Deep Purple)
  • Amedeo Pace (Blonde Redhead)
  • Kevin Shields (My Bloody Valentine)
  • Brendon Small (Dethklok)
  • Stephen Carpenter (Deftones)
  • Doug Wimbish (Living Colour)
  • Herman Li (DragonForce)
  • Dan Donegan (Disturbed)
  • Brian Cook (Russian Circles)
  • Daniel Johns (Silverchair)
  • Christian Olde Wolbers (Fear Factory)
  • Trey Azagthoth (Morbid Angel)
  • Carrie Brownstein (Sleater-Kinney)
  • Matthew Murphy (The Wombats)
  • Gaz Coombes (Supergrass)
  • Brendan Ekstrom (Circa Survive)
  • Denver Dalley (Desaparecidos)
  • Kenny Bridges (Moneen)
  • Joel Kosche (Collective Soul)
  • Richard Zven Kruspe (Rammstein)
  • Zack Lopez (Middle Class Rut)
  • Mike Patton (Lovage)
  • Tim Mahoney
  • Pablo Mondello
  • Michael Wilton (Queensrÿche)
  • Dan Deacon (So Percussion)
  • Julio Breshnev
  • Justin York (Tait)
  • Warren Cuccurullo (Missing Persons)
  • Zach Myers (Shinedown)
  • Eric Bass (Shinedown)
  • Emil Werstler (Chimaira)
  • Alex Davies (Elliot Minor)
  • Liam Clewlow (Enter Shikari)
  • Chris Batten
  • Kevin Skaff (A Day to Remember)
  • Thomas Erak (The Fall of Troy)
  • Thomas Williams (Stray From the Path)
  • Joseph Andreoli (Giraffes? Giraffes!)
  • Hernán Langer
  • Hernan Terry Langer (Carajo)
  • Brenda Martin (Eruca Sativa)
  • Mylets
  • Ratatat (Ratatat)
  • Kristian Dunn (El Ten Eleven)
  • Tomo Milicevic
  • Alex Wade
  • Doyle Wolfgang von Frankenstein (Misfits)
  • Christo Bowman
  • Nick Reinhart (Tera Melos)
  • Cole Becker (SWMRS)
  • Johnny Hiland (G3)
  • Chuck Fay (State Radio)
  • FewJar
  • Levan Shanshiashvili
  • Jakob Bro
  • Maddie Rice
  • Sergio Medina (Stolas)
  • Simen Følstad Nilsen
  • Gionata Mirai
  • Jake Morley
  • Nathan Latona (Tera Melos)
  • Sunbeam Sound Machine
  • Videos

    (Visited 5 times, 1 visits today)